Зміст
Три в основному і п'ять у резервному списку


28 березня 2017
Понад два десятки будинків подало заявки на участь. Перший етап відбору – за підсумками техогляду
Близько двох десятків багатоквартирних будинків подали заявки на участь у пілотному проекті ЕСКО, що реалізується Київською міською державною адміністрацією спільно з громадською спілкою Муніципальна Енергія за підтримки Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ). На першому етапі за результатами технічного огляду було відібрано три будинки, у яких наступним кроком проведуть енергоаудит.

Енергосервісні договори є досить поширеною практикою в європейських країнах, адже дають змогу залучити інвестиційні кошти на енергозберігаючі заходи та повернути інвестиції за рахунок економії. Таку думку під час консультації зі співвласниками будинків-аплікантів висловив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

"Застосування ЕСКО-механізму – це європейська практика досягнення енергоефективності будівель, що дає змогу залучити кошти інвесторів для впровадження заходів енергозбереження та повернути витрати за рахунок економії енергоносіїв. Українські міста зараз лише на початку шляху впровадження ЕСКО-контрактів, тоді як Київ є лідером впровадження такого підходу в закладах бюджетної сфери. З 19 контрактів, укладених в Україні, 15 – у Києві. Будинки, в яких проводитимуть енергоаудит: ОСББ «Весна», ЖБК «Політехнік» та ЖБК «Першотравневий». На обговоренні та додатковому опрацюванні залишаються ще 6 будинків: ЖБК «Оболонь-8», ЖБК «Обчислювач-4», ЖБК «Арсеналець-19», ЖБК «Кристал-21», ЖБК «Концерт-1» і ЖК «ЖК-4»", – повідомив Петро Пантелеєв.

За його словами, ЕСКО-договори – це найбільш оптимальна модель залучення інвестицій у підвищення енергоефективності будівель. "Оскільки наразі рівень споживання енергії будівлями в Україні вищий, ніж у країнах Європи, ми прагнемо наблизити енергоспоживання до європейських стандартів саме завдяки масштабному впровадженню таких договорів", – зазначив заступник голови КМДА.

Він також наголосив, що у столиці діє декілька програм, які дають змогу скоротити витрати на обігрів та освітлення будинків. Одна з таких – відома програма отримання енергоефективних грантів будинками ОСББ та ЖБК на умовах співфінансування 70% на 30%. Подаючи заявку на участь у програмі 70/30, співвласники багатоквартирного будинку мають змогу отримати 70% коштів від міста, решту ж 30% оплатити власними коштами – або отримати розстрочку, скориставшись механізмом енергосервісу.

Наразі триває добір багатоквартирних будинків на пілотний проект ЕСКО. Якщо у вашому будинку мешканці зацікавлені у впровадженні заходів з енергозбереження, але не мають додаткових коштів, – подавайте заявку на проект.

Скористайтесь можливістю знайти інвестора
Не відкладайте енергоефективність "на потім" через брак коштів. Розкажіть нам про свій будинок. А ми розпочнемо пошук інвестора

Я інвестор
Заявка на обстеження багатоквартирного будинку
Вкажіть дані для зв'язку з технічним спеціалістом